FK Český Lev Neštěmice

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Český Lev Neštěmice
fknestemice.sklub.cz

Příští zápas

Knoss Cup 2021

Fotbalový klub Český Lev Neštěmice

 

Pořádá

IV. ročník fotbalového turnaje mladších přípravek

Pro hráče narozené 1. 1. 2012 a mladší

 

           KNOSS CUP 2021

 

 

 

GENERÁLNÍM PARTNEREM TURNAJE JE FIRMA:

Propozice turnaje

 

Základní informace

Datum konání: sobota 19. června a neděle 20. června 2021

Místo konání: Sportovní 595, 40331 Ústí nad Labem - Neštěmice

Počet zúčastněných týmů: 48

Start v turnaji: turnaje se mohou zúčastnit družstva, která zaplatí startovné a zároveň vyjádří souhlas s těmito propozicemi.

Pořadatel turnaje: FK ČL Neštěmice

Předseda organizačního výboru: Lukáš Vobecký, 720490037, profisport.vobecky@gmail.com

 

Základní pravidla

Základní ustanovení:

 • Počet hráčů: 4+1
 • Hřiště: 24x35 metrů, s možnou šířkou až 30m
 • Pokutové území je po celé šířce ve vzdálenosti 5,5 metru od brankové čáry
 • Branka: 2x5 metrů
 • Míč: velikost číslo 3

Nejdůležitější pravidla

 • Před i po skončení utkání se hráči pozdraví hokejovým způsobem (všichni hráči si podají ruce nebo si plácnou)
 • Střídání je opakované, hráč, který byl vystřídán, se smí v témže zápase znovu vrátit do hry. Celkový počet střídání celého týmu ani jednotlivých hráčů není omezeno.
 • Pokud je zahrána malá domů nohou, brankář ji smí chytit rukama. Míč po vhazování chytit do rukou nesmí. Při porušení zahrává tým nepřímý volný kop z hranice pokutového území.
 • Pokud se dotkne míče brankář rukou opětovně poté, co jej z rukou pustil, aniž by se mezitím někdo jiný míče dotknul, je tým potrestán nepřímým volným kopem z hranice pokutového území.
 • Bránící hráči musí být při kopu od branky za pomyslnou čarou PÚ po celé šířce. Platí pravidlo o první volné přihrávce od brankáře po celé šířce území, hráči soupeře tedy mohou vběhnout do PÚ až po prvním dotyku míče spoluhráčem brankáře.
 • Odehraje-li jakýkoliv hráč při kopu od branky nebo při volném kopu ze svého pokutového území míč kopnutý vzduchem, musí jím zahraný míč dopadnout na vlastní polovinu „minihřiště“, nebo se míče musí dotknout na vlastní polovině jiný hráč dříve, než míč přejde půlící čáru. Porušení pravidla je trestáno nepřímým volným kopem z půlící čáry, kde ji míč pomyslně protnul.
 • Vhazování se provádí vhozením, přihráním míče do hřiště nohou nebo vyvezením. Branka dosažená hráčem, který zvolí jako variantu vhazování vyjetí, neplatí prvním či druhým dotykem, třetím již ano.
 • Všechny volné kopy na útočné polovině jsou přímé. Volné kopy na obranné polovině musí být rozehrány přihrávkou, nikoliv nákopem vzduchem na branku, a to včetně volného kopu po odebrání míče při překopnutí poloviny vzduchem (snaha o rychlou rozehru a překvapení soupeře, zamezení využívání „nakopávačů“ alespoň z velké vzdálenosti). Útočící hráč nesmí při provádění volných kopů bránit brankaři v PÚ ve hře.
 • Pokutový kop se provádí ze vzdálenosti 7 metrů.

Bodové hodnocení: za vítězství v utkání 3 body, za remízu 1 bod, za porážku 0 bodů.

Čekací doba: k nastoupení utkání jsou povoleny nanejvýš dvě minuty nad přiložený časový rozpis. Pokud tým k zápasu nenastoupí v čekací době, získává soupeř kontumační vítězství 3:0 a 3 body do tabulky.

Výstroj hráčů: platí stávající předpisy FAČR.

V případě shodné barvy dresů: pokud ani jeden tým nedisponuje druhou sadou dresů, pořadatel zajistí rozlišovací dresy v rozdílné barvě.

Hrací plochy: k dispozici bude šest hracích ploch ve sportovním areálu FK ČL Neštěmice. Pro účely turnaje budou hrací plochy nadále označovány 1, 2, 3, 4, 5 a 6.

Určení pořadí ve skupinách:

O pořadí ve skupinách rozhodují tato kritéria

 1. Počet získaných bodů,
 2. Je-li shodný, počet bodů ve vzájemných utkání,
 3. Při nerozhodném vzájemném utkání lepší brankový rozdíl skóre po dohrání všech utkání ve skupině
 4. V případě shodného rozdílu ve skóre větší počet vstřelených branek,
 5. V případě shody všech zmíněných kritérií rozhoduje dodatečný „penaltový rozstřel“ – série tří kopů na obou stranách, poté po jednom do rozhodnutí

 

Určení konečného pořadí:

V utkáních o konečné umístění rozhodují tato kritéria:

 1. Vítězství v řádné hrací době
 2.  V případě nerozhodného výsledku „penaltový rozstřel“ – série tří kopů na obou stranách, poté po jednom do rozhodnutí

Tresty: v případě udělení červené karty je hráč povinen z utkání neprodleně odstoupit. Jeho tým může utkání dohrát v počtu 4+1 hráčů, zásadně však již bez vyloučeného hráče. Ten pak má automaticky zákaz činnosti v dalším utkání svého týmu.

Rozhodčí: turnajová utkání budou řídit rozhodčí nominovaní OFS Ústí nad Labem

Hrací systém: je uveden v příloze těchto propozic pod názvem Hrací systém – příloha propozic

Po základních skupinách je postupový systém:

1. a 2. tým po základních skupinách postoupí do skupin o 1. až 16. celkového pořadí

3. a 4. tým po základních skupinách postoupí do skupin o 17. až 32. celkového pořadí

5. a 6. tým po základních skupinách postoupí do skupin o 33. až 48. celkového pořadí

I ve skupině 17. až 32. a 33. až 48. hrajeme o medaile a poháry.

Například tým, který vyhraje skupinu o 17. až 32. místo, skončí celkově 17. (hráči však obdrží medaile za první místo ve své skupině). Chceme udržet atraktivitu a soutěživost u všech týmů i druhý den.

 

Hrací doba: 1 x 15 minut

Startovné činí: 1500 Kč pro každý tým. Při přihlášení dvou týmů je cena za oba 2000 Kč

Zaplacení startovného: Nejpozději do 1.5.2021 na účet: 3850060257/0100 do zprávy pro příjemce uvést název klubu a ročník pro který je turnaj pořádán (např. FK ČL Neštěmice/2012)

Ceny pro úspěšné týmy: Putovní pohár pro vítěze, prvních pět týmů obdrží poháry a věcné ceny. První, druhý a třetí tým obdrží medaile.

Ceny pro nejlepší hráče: nejlepší brankář, hráč a střelec turnaje

 

Další organizační opatření:

Pokyny organizátorů: všichni účastníci turnaje jsou povinni uposlechnout a řídit se pokyny viditelně označených pracovníků organizačního výboru FK ČL Neštěmice. V případě hrubého porušení zásad slušného chování je pořadatel oprávněn provinivší se osobu vykázat z areálu FK ČL Neštěmice.

Šatny: Týmům budou k dispozici šatny a sprchy na fotbalovém a hokejovém stadionu, tak i v ZŠ Neštěmice. Pořadatel neodpovídá za případnou ztrátu či poškození odložených věcí.

Stravování a občerstvení: obědy k objednání přes pořadatele v ZŠ Neštěmice v ceně  Kč (polévka, hlavní chod a moučník). Občerstvení pak k zakoupení přímo v areálu FK ČL Neštěmice.

Vstup na hrací plochy: na hrací plochy smějí vstoupit výhradně rozhodčí a hráči. Do bezprostřední blízkosti hracích ploch pak smějí vstoupit trenéři a vedoucí týmů, které právě hrají svá utkání a viditelně označení pracovníci organizačního výboru.

Diváci: všichni ostatní přítomní jsou považováni za diváky. Ti se mohou zdržovat výhradně v prostorách vyhrazených pro přihlížející publikum.

Zdravotní služba: bude zajištěna trvalá přítomnost dvou kvalifikovaných zdravotníků po celou dobu trvání turnaje.

Protest: případný protest podává vedoucí družstva, a to písemně k rukám předsedy organizačního výboru. Protest musí být podán do pěti minut po skončení utkání, v němž došlo ke sporné události nebo do pěti minut od vzniku sporné situace, která bezprostředně nesouvisí s děním na hrací ploše. Při podání protestu složí vedoucí družstva kauci 500 Kč. O protestu rozhoduje s definitivní platností předseda organizačního výboru. Pokud shledá protest neopodstatněným, propadá kauce ve prospěch FK ČL Neštěmice. V opačném případě předseda organizačního výboru kauci po svém rozhodnutí o oprávněnosti protestu vrátí příslušnému vedoucímu týmu.

Pojištění: turnaj ani jeho účastníci nejsou pojištěni. Každý hráč startuje na vlastní nebezpečí a eventuálně na své pojištění, má-li je sjednáno.

Změna propozic: organizační výbor si vyhrazuje právo změnit v odůvodněném případě propozic turnaje včetně hracího systému, zejména v souvislosti s výrazně zhoršenými klimatickými podmínkami.

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. FK ČL Neštěmice 8 27:10 21
2. FK Dobroměřice 8 36:12 20
3. FK Bílina 8 20:14 17
4. 1. FC Spořice 8 24:11 16
5. SK Černovice 8 22:24 16
6. SK Plaston Šluknov 8 20:19 15
7. TJ ČSAD Libouchec 7 28:15 13
8. SK Viktorie Ledvice 8 17:13 12
9. SK Liběšice 8 16:20 12
10. SK Roudnice n.L. 8 17:15 10
11. FK Rumburk 8 27:19 9
12. FK Klášterec n.O. 8 16:27 7
13. FK Chuderov 8 17:35 7
14. Proboštov 7 14:24 6
15. SK Ervěnice-Jirkov 8 9:23 5
16. TJ Střekov 6 3:32 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FK ČL Neštěmice
SK Roudnice n.L.
4:2
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 7598
Posledních 30 dnů: 1231 | Posledních 7 dnů: 82 | Poslední den: 7

© 2021 FK Český Lev Neštěmice | Všechna práva vyhrazena | profisport.vobecky@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne