FK Slavoj Žatec

29. kolo, So 08.06 10:15

30. kolo, So 15.06 10:30

Vyhráli jen starší žáci

Na přelomu měsíců dubna a května pokračovaly soutěže mládežníků. V sobotu hrála starší přípravka ve Svádově. V neděli hrály o body všechny naše týmy. Jedinou výhru víkendu přivezli starší žáci z Rumburku. Na stejném místě prohráli jejich mladší kolegové. Tentokrát se nedařilo ani staršímu dorostu. Ten mladší doma nestačil těsně na Černovice.

16.kolo Krajský přebor staršího dorostu

VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem "B" - Starší dorost 4:0 (2:0)

Sestava FK ČL Neštěmice: Jaroš - Maňkoš, Schorsch, Hovorka, Rada, Šefl, Seidel, Plašil, Ptošek, Cinádr, Polák / Dospěl, Šmahel, Bubla Jakub, Bubla Jan

Ohlas trenéra: V neděli jsme bohužel neměli svůj den. Ač jsem naše kluky důrazně upozorňoval na to, že roudničtí borci na nás vlétnou, začátek zápasu jsme vůbec nezachytili. Roudničtí byli pohyblivější a hlavně hladovější. Jejich aktivita a maximální presing nám dělal neskutečné problémy a nutil nás k velkým individuálním chybám. Nutno podotknout, že soupeř byl posílen o 4 hráče z divizního ÁČKA a kvalita těchto hráčů byla znát. Prvních dvacet minut jsme se v podstatě nedostali za půlku do žádného soustavnějšího tlaku. Poločas 0:2 byl pro nás milosrdný. Do druhého poločasu jsme nastoupili v jiném rozestavení tak, abychom lépe eliminovali soupeřovi útoky přes krajní beky a vysunuli jsme presing. Oba taktické záměry se povedly a soupeř měl najednou velké problémy se prokombinovat na naši půlku. Kluci nastoupili s úplně jiným odhodláním utkání otočit. Bohužel v momentě, kdy se zdálo, že hra se vyrovnala, až jsme možná začali být o chloupek lepším týmem, tak přišla individuální chyba našeho golmana a gól na 3:0 už nás bohužel srazil a soupeře definitivně uvolnil. Utkání už jsme dohrávali v křeči a frustraci naplnilo i nastřelené břevno a nedotažené závary před soupeřovo brankou. Poslední hřebíček do rakve byl nádherný gól po střele z pozavápna. V celkovém kontextu utkání jsem si však tentokrát nezasloužili bodovat. Navíc jsme poprvé nepředvedli ten pravý TÝMOVÝ výkon. Pozitivum této prohry vidím v tom, že někteří naši borci zase spadnou na zem a uvědomí si, že bez poctivé práce to nejde a nikdo se sám neporazí. Takže přijímáme tuto porážku jako lekci a jdeme dál. Navíc je skvělé, že gólman Pavel Jaroš odchytal po dlouhém zranění druhé utkání po sobě bez zdravotních komplikací, takže i přes Pájovo chybu při gólu (v prvním poločase 2 jasné góly chytil) můžeme snad všichni s radostí zvolat PÁJO, VÍTEJ ZPĚT !!

19.kolo Krajská soutěž dorostu

Mladší dorost - SK Černovice 1:2 (1:1)

Sestava FK ČL Neštěmice: Schneider - Marek, Dorant, Čuřík, Kulovaný, Melen, Fialka, Kováč, Strýhal, Klepáček, Vokurka / Juřík, Mikula

Branka FK ČL Neštěmice: Čuřík

Ohlas trenéra: Velmi dobrý byl náš vstup do utkání. Brzy jsme se dostali do vedení, měli jsme dobrý pohyb a byli jsme blízko i druhé brance. Bohužěl již v sedmé minutě soupeř vyrovnal, naší tradiční nemocí a to průnikem středem obrany. Od této chvíle náš jakýkoliv elán opadl a hru tvořil jen soupeř. Jen díky brankáři Schneiderovi a konstrukci brány jsme již do poločasu neinkasovali. V poločase jsme sestavou zamíchali a začátek druhé části byl velmi dobrý. Paradoxně jsme po šesti minutách životní trefou soupeřova hráče inkasovali. Nedá se klukům upřít ve zbytku utkání snaha a bojovnost, ale od druhé obdržené branky to byla spíše plácaná. Úplně nám chybí souboj 1:1. Jsme málo důrazní a obrovsky nás brzdí odhad na míč. Je potřeba pochválit i soupeře, který se hlavně v prvním poločase snažil o svižný kombinační fotbal a zle nám zatápěl. V kontextu celého utkání je vítězství soupeře o jednu branku spravedlivé.

16.kolo Krajský přebor starších žáků

FK Rumburk - Starší žáci 2:6 (2:3)

Sestava FK ČL Neštěmice: Plašil - Urban, Dvořák, Hašek, Mucha, Svoboda, Běle, Drahoš, Kmoch, Michňo, Nguyen / Jabůrek, Černý, Heřman, Hnízdo, Ulbrich

Branky FK ČL Neštěmice: 2x Dvořák, Michňo, Ulbrich, Jabůrek, vlastní

Ohlas trenéra: Už při rozcvičce bylo vidět, že jsme po čarodejnicích unavení. Hned v úvodu jsme inkasovali, ale po skvělých řešení situací jsme dokázali otočit na 3:1. Dobře jsme kombinovali, soupeř na to nedokázal reagovat a neuměl si poradit i s našimi průnikovými přihrávkami. Díky nim jsme si vytvořili další šance, které jsme už neproměnili. Soupeř před přestávkou snížil a my jsme si o poločase řekli, že přidáme rychle dva góly a bude po zápase. To se nám povedlo a dále jsme soupeře tlačili. Z dalších šancí jsme dokázali už jen dvakrát trefit tyčku a skórovat jen jednou. Byť to nebyl žádný velký běžecký výkon, herně jsme to zvládli velmi dobře a spravili si chuť z pohárového utkání.

16.kolo Krajský přebor mladších žáků

FK Rumburk - Mladší žáci 10:1 (4:1)

Sestava FK ČL Neštěmice: Assad - Kulla, Plos, Kula, Čisár, Rulák, Černý, Válka, Ebom, Struž, Fatka

Branka FK ČL Neštěmice: Rulák

Ohlas trenéra: Začátek utkání jsme vzali do svých rukou a po krásně vyřešeném brejku jsme vedli 1:0. Za chvíli jsme si vytvořili další dvě šance, ale nedali jsme. Po té náš obránce naslepo hrál brankáři přihrávku, ale přihrál přímo soupeři a ten šancí nepohrdl. Tímto gólem se utkání změnilo. My jsme najednou nikde nebyli a soupeř přidal do poločasu další 3 góly. Po poločase soupeř začal nakopávat na hráče stojícího na půlce a čtyřikrát během krátké doby nám z toho dal gól. Nebyli jsme schopni si nákopy pohlídat, hráli jsme v tu chvíli dost lajdácky směrem do obrany. Po těchto inkasovaných gólech jsme hru vyrovnali, vytvořili si šance, ale soupeř byl fyzicky a silově na tom lépe a všechny naše příležitosti nakonec vyřešil. K tomu se jim povedlo ještě dvakrát míč nakopnout na hráče na ofsajd lajně a obě šance proměnili. Výsledek byl vzhledem k obrazu hry dost krutý, fotbalově jsme nepropadli. Síly, rychlost a efektivita ovšem hovořily ve prospěch soupeře a díky tomu získal tři body.

Satelitní turnaj starších přípravek

Turnaj Svádov: TJ Svádov-Olšinky, FK Chuderov, FK ČL Neštěmice, FK Ústí nad Labem