FK Slavoj Žatec

29. kolo, So 08.06 10:15

30. kolo, So 15.06 10:30

Stoprocentní víkend mládeže

O uplynulém víkendu hrála všechna naše mládežnická družstva. Žáci hostili MSK Trmice. Starší zvítězili vysoko 20:0, ani mladší svého soupeře nešetřili a vyhráli 8:0. Starší dorost na domácím hřišti porazil FK Bílina 7:2. Víkend uzavřel mladší dorost výhrou 4:2 na hřišti 1.FC Dubí.

17.kolo Krajský přebor staršího dorostu

Starší dorost - FK Bílina 7:2 (2:1)

Sestava FK ČL Neštěmice: Jaroš - Maňkoš, Schorsch, Hovorka, Rada, Šefl, Seidel, Plašil, Ptošek, Cinádr, Polák / Dospěl, Šmahel, Bubla Jakub, Bubla Jan, Kolář, Zeman

Branky FK ČL Neštěmice: 2x Polák, 2x Dospěl, Šefl, Cinádr, Hovorka

20.kolo Krajská soutěž dorostu

1.FC Dubí - Mladší dorost 2:4 (0:2)

Sestava FK ČL Neštěmice: Schneider - Marek, Zemín, Čuřík, Kulovaný, Urban, Fialka, Kováč, Strýhal, Klepáček, Abdul / Juřík, Mikula, Musa

Branka FK ČL Neštěmice: Čuřík, Klepáček, Zemín, Urban

Ohlas trenéra: Povinnost jsme splnili, ale k cíli byla cesta velmi trnitá. V úvodu utkání jsme nebyli vůbec aktivní a soupeř byl častěji na naší polovině, ale kvalita jeho zakončení byla velmi špatná. Postupem času se naše hra zklidnila a dvakrát jsme se propracovali po akcích s křídelnch prostorů ke vstřelení branky. Druhý poločas začal naší uklidňující brankou na 0:3. Bohužel od této chvíle se hrála doslova plácaná. Domácí snížili, ale hned po rozehrávce kontroval individuální akcí Urban. Poslední slovo mělo Dubí, které podruhé překonalo velmi dobře chytajícího Schneidera. Vítězství ano, předvedená hra ne. Chybí nám odvaha, vše se snažíme hrát až moc jednoduše.

17.kolo Krajský přebor starších žáků

Starší žáci - MSK Trmice 20:0 (8:0)

Sestava FK ČL Neštěmice: Plašil - Urban, Hašek, Mucha, Svoboda, Běle, Drahoš, Kmoch, Michňo, Nguyen, Vokurka / Černý, Heřman, Hnízdo, Ulbrich, Jetenský, Vymetal

Branky FK ČL Neštěmice: 6x Vokurka, 3x Hašek, 3x Ulbrich, 2x Urban, 2x Černý, Michňo, Mucha, Vymetal, Jetenský

Ohlas trenéra: S papírově slabším soupeřem jsme nechtěli dopustit, aby kluci hráli na půl plynu a jenom tak, jak by jim stačilo na to dát pár gólů. Stanovili jsme si hranici gólů, kterou musíme dát, abychom neměli trest a zároveň si za odměnu na tréninku zahráli turnaj. Líbilo se mi, že se kluci nepřizpůsobili zcela soupeři, nechali hřiště velké a široké a s každým získaným míčem útočili do neorganizované obrany. Předfinální a finální fázi jsme řešili velmi dobře, ale dost jsme se trápili v zakončení. 8:0 poločas, ale dalších 10 šancí jsme zahodili. Do druhého poločasu jsme navýšili sázku s fotbalem na tréninku i ve středu. Dlouho jsme nemohli dát více gólů najednou, spálili jsme i největší gólovky. Ale posledních 15 minut do toho kluci šlápli a přidali 8 gólů. Velký klobouk před soupeřem, že bojoval celý zápas. Rozdíl byl však znatelný. Jsem rád, že kluci nepolevili a hráli „naplno“. Za odměnu si užijí tréninky tak, jak sami budou chtít.

17.kolo Krajský přebor mladších žáků

Mladší žáci - MSK Trmice 8:0 (4:0)

Sestava FK ČL Neštěmice: Assad - Kulla, Plos, Kula, Čisár, Rulák, Válka, Ebom, Struž, Fatka, Horský, Atanasov, Elmerich

Branka FK ČL Neštěmice: Kula, Elmerich, Struž, Čisár, Plos, Horský, Válka, vlastní

Ohlas trenéra: Na podzim jsme hráli se soupeřem vyrovnané utkání. Tentokrát jsme vzali utkání od začátku do svých otěží a hnedka ve 2. minutě jsme se ujali vedení. Brzy jsme přidali druhou branku a byl to konec snahy o hru, kterou se učíme. Soupeře jsme v podstatě nepustili na půlku, přesto jsme nehráli dobře – každý si chtěl dát gól, míč jsme tahali a stříleli jsme z nepřipravených a nesmyslných pozic. 4:0 poločas odpovídal asi naší nemohoucnosti dát více gólů. Druhý poločas se nic nezměnilo, my útočili a soupeř úpěnlivě bránil. Zvrtlo se to z naší strany „mám míč, chci si dát gól“. Přidali jsme další góly, ale naše hra byla nepohledná. Do toho jsme nedávali góly z vyložených šancí. Vyhráli jsme sice 8:0, ale tento zápas nás nikam neposunul. Jediné, co je dobré, že na podzim jsme hráli vyrovnané utkání a dnes jsme byli jasně lepším týmem.