SK Březiny

8. kolo, So 14.10.2023 10:00

SK Březiny4

Starší žáci těsně nestačili na silný Děčín

Starší žáky čeká ve dvou zápasech boj o aktuálně druhé místo tabulky. V prvním duelu vyzvali Děčín. Se soupeřem se srdnatě prali, ale výsledek nakonec o jednu branku vyzněl pro hostující celek, který si odvezl výhru 3:2.

Ohlas trenéra: Čekal nás těžký soupeř a věřili jsme, že na naší umělce budeme úspěšní. Začali jsme skvěle, byli jsme všude včas a po pár minutách se levajdou za vápnem z voleje trefil Hery a byli jsme na konci. Bohužel jsme neproměnili další šanci a soupeře jsme dostali na koně penaltou, kdy jsme skvěle odbránili situaci a pak špatně rozehráli. Z chyb se zkrátka učíme. Následně se hra vyrovnala a byl jsem překvapen, že soupeř hraje jen na dlouhé míče. Nám se občas povedlo míč dostat na zem a z toho jsme zkoušeli hledat prostor v dírách obrany soupeře. Ve fázi, kdy jsme měli míč ze hry, se nám nepovedla přihrávka a vyslali jsme soupeře na vlastní bránu a ten se v situaci 2 na 1 nemýlil. V závěru poločasu jsme si vytvořili tlak po standartních situacích, jednou jsme podklouzli a následné zakončení šlo vedle a podruhé jsme nezavřeli zadní tyč před prázdnou bránou. Výsledek 1:2 po poločase byl pro nás dost krutý. Druhý poločas jsme chtěli rychle vyrovnat a to se povedlo. Po centru ze strany se prosadil Kevin a hra se dostala do fáze, kdy se hlavně bojovalo. Soupeř začal přitvrzovat a rozhodčí to toleroval, což se mu později vymklo kontrole. Předtím však čaroval Jáchym a my ze standartky netrefili prázdnou bránu na zadní tyči. V té chvíli jsme se snažili kombinačně přehrát soupeře, ten se uchyloval k nákopům a brejkům. Ze standartky, kdy jsme nedohráli situaci, soupeř šel opět do vedení. Zápas 10 minut do konce nakonec ovlivnili nefotbalové věci. Zákrok na našeho golmana, kdy ho soupeř kopem ala karate kit trefil podrážkou do hlavy, byl potrestán žlutou kartou. Za tři minuty dostal Jetty po odhlavičkování knockout do spánku v zákroku ala Chorý, kdy soupeř už nemohl hrát míč, opět žlutá. Mimochodem Jety je mimo 2 týdny s límcem. Kluky jsem stáhnul, aby se už nikdo nezranil. Kluci to chtěli ovšem dohrát a ještě jsme si vytvořili ze standartky poslední tutovku, kdy opět na zadní tyči jsme nedokázali usměrnit nikým neatakovaní míč do branky. Zápas jsme prohráli 2:3. Kluky musím velmi pochválit – bojovali, soupeře dostali několikrát pod tlak, vytvořili si gólovky a herně byli lepší. Ovšem soupeř potrestal všechny naše chyby a byl důraznější, tomu jsme se nedokázali v zápase vyrovnat.